برنامه اقامتی استارت آپ ویزا

آیا شما یک ایده نوآورانه تجاری دارید و می خواهید که به کانادا مهاجرت کنید؟

لایو اینستاگرام استارتاپ ویزا

در ویدئو زیر خانم دکتر شیما شیرخدایی شما را با برنامه اقامتی استارتاپ ویزا کانادا و شرایط آن آشنا می نماید.

سوالات متداول شما

چگونه می توانم برای برنامه ویزای استارتاپ واجد شرایط شوم؟

شرایط لازم برای برنامه راه اندازی ویزا استارتاپ:

کسب و کار واجد شرایط، یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده داشته باشید، شرایط زبان را برآورده کنید و قبل از اینکه از تجارت خود درآمد کسب کنید ، پول کافی برای اقامت و زندگی در کانادا را داشته باشید

شرایط پذیرش برای ورود به کانادا

برای واجد شرایط آمدن به کانادا، باید شرایط ورود به کانادا را داشته باشید. این موارد مربوط به همه متقاضیان است، نه فقط متقاضیان برنامه ویزای شروع به کار، در صورت عدم پذیرش در کانادا، ممکن است درخواست شما مورد قبول قرار نگیرد.

مراحل درخواست برنامه ویزای استارتاپ چگونه است؟

اول ، شما باید ایده تجاری خود را در اختیار یکی از سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت  قرار دهید و آن ها را متقاعد کنید تا از شرکت نوپای شما حمایت کند. هنگامی که یک سازمان مشخص تصمیم به حمایت از تجارت شما گرفت ، یک گواهی تعهد برای اداره مهاجرت  ارسال می کند و یک نامه پشتیبانی به شما می دهد.

فرآیند طرح ایده شما برای هر سازمان تعیین شده متفاوت است. شما باید با سازمان تعیین شده تماس بگیرید تا بدانید برای جلب حمایت از آن باید چه کاری انجام دهید. اگر از تمام معیارهای واجد شرایط بودن برخوردار هستید ، می توانید درخواست خود  را ارسال کنید ، که باید نامه پشتیبانی شما را نیز شامل شود

چگونه می توانم از یک سازمان تعیین شده پشتیبانی دریافت کنم؟

شما باید با سازمان تعیین شده تماس بگیرید تا بدانید چگونه می توانید پشتیبانی خود را دریافت کنید.

شما باید سازمان را متقاعد کنید که یک ایده تجاری دارید که ارزش پشتیبانی دارد.

فرآیند طرح ایده شما برای هر سازمان متفاوت است. هر سازمانی الزامات خاص خود را دارد. به عنوان مثال ، ممکن است از شما خواسته شود مفهوم تجارت خود را شخصاً ارائه دهید یا یک برنامه تجاری دقیق ارائه دهید.

اگر با سازمانی تعیین شده به توافق برسید ، نامه پشتیبانی شما را ارسال می کند. هنگام ارسال درخواست خود به اداره مهاجرت ، باید این نامه داشته باشید . این مدرکی است که شما باید نشان دهید از ایده تجاری شما پشتیبانی میشود .

این سازمان همچنین یک گواهی تعهد مستقیماً برای اداره مهاجرت ارسال می کند. اداره مهاجرت برای ارزیابی درخواست شما از نامه پشتیبانی شما و گواهی تعهد سازمان استفاده خواهد کرد.

تفاوت بین supporting venture capital funds, angel investor groups and business incubators چیست؟

برای دریافت پشتیبانی از venture capital fund یا angel investor group   ، شما نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی از آنها دارید.

برای دریافت پشتیبانی از business incubator ، باید در یک برنامه business incubator کانادایی پذیرفته شوید. ورود به این برنامه ها یک فرایند رقابتی امکان پذیر است.

برای اطلاع از چگونگی جلب حمایت از آنها، با سازمانی تعیین شده تماس بگیرید.

چه کسی مسئول بررسی پرونده من برای برنامه مهاجرتی استارتاپ خواهد بود؟

ابتدا ، سازمان (های) تعیین شده ای که از آنها می خواهید پشتیبانی دریافت کنید ، پیشنهاد تجاری شما را بررسی می کنند. در مرحله بعد ، اداره مهاجرت ، درخواست مهاجرت شما را بررسی می کند.

سرانجام ، ممکن است درخواست شما نیز تحت یک فرآیند مستقل بررسی قرار گیرد. هدف برای این کار،محافظت در برابر تقلب و اطمینان از مطابقت فعالیت های شما و سازمان تعیین شده با استانداردهای صنعت برای این نوع پشتیبانی طراحی شده است.

آیا فرمی وجود دارد برای نامه حمایتی از طرف سازمان تعیین شده؟

نه. برای دریافت نامه پشتیبانی ، باید یک سازمان مشخص را متقاعد کنید که ایده تجاری شما ارزش پشتیبانی دارد. برای انجام این کار ، با سازمان تعیین شده ای که فکر می کنید به کسب و کار نوپای شما علاقه مند هستند تماس بگیرید و دریابید که چگونه می توانید ایده خود را مطرح کنید.

هر سازمان تعیین شده الزامات خاص خود را دارد. به عنوان مثال ، ممکن است از شما خواسته شود که مفهوم تجارت خود را شخصاً ارائه دهید یا یک برنامه تجاری دقیق ارائه دهید.

برای اقدام برای برنامه استارتاپ باید به چه سطح تسلط به زبان دست پیدا کنم؟

باید نشان دهید که در شنیدن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن به معیار (CLB5 )رسیده اید. با درخواست خود ، باید نتایج یک آزمون زبان شخص ثالث را ارائه دهید که نشان می دهد شما شرایط را برآورده می کنید.

چه مقدار پول برای تأمین هزینه های زندگی خود در هنگام ورود به کانادا تحت برنامه ویزای استارتاپ نیاز دارم؟

میزان پول مورد نیاز شما به تعداد اعضای خانواده شما با شما بستگی دارد. برای تأمین هزینه های زندگی خود نمی توانید از پول سرمایه گذاری برای تجارت جدید خود استفاده کنید.

آیا تیمی از کارآفرینان می توانند تحت برنامه استارتاپ با هم به کانادا مهاجرت کنند؟

بله، حداکثر 5 نفر می توانند از طریق برنامه Start-up Visa به عنوان صاحبان یک تجارت واحد درخواست دهند.

هنگام بررسی پیشنهاد شما ، سازمان تعیین شده تصمیم می گیرد چه کسی برای تجارت ضروری است یا غیر ضروری. یک فرد اساسی برای راه اندازی پیشنهادی حیاتی است. بدون این شخص ، سازمان تعیین شده سرمایه گذاری نمی کند یا از پیشنهاد پشتیبانی نمی کند.

اگر ما از درخواست شخص ضروری خودداری کنیم ، کلیه متقاضیان مربوطه رد می شوند.

در برنامه ویزای راه اندازی کسب و کار ، شخص ضروری چه کسی است؟

یک فرد اساسی برای تجارت حیاتی تلقی می شود و به طور خاص توسط سازمان تعیین شده در گواهی تعهد و نامه حمایت از وی ضروری شناخته می شود.

اگر اداره مهاجرت درخواست شخص ضروری را رد کند، کلیه متقاضیان مربوطه رد می شوند.

حداقل سرمایه گذاری که باید برای درخواست ویزای استارتاپ چقدر است؟

اگر این سرمایه از venture capital fund ,تعیین شده باشد ، باید حداقل 200000 دلار سرمایه گذاری کنید.

اگر سرمایه گذاری  ,angel investor groupتعیین شده باشد ، باید حداقل 75000 دلار سرمایه گذاری کنید.

نیازی به تأمین سرمایه مالی از business incubator ندارید. شما باید در برنامه business incubator کانادا پذیرفته شوید.

چرا حداقل سرمایه گذاری بسته به اینکه از طریق venture capital fund یا a group of angel investors، متفاوت است؟

Angel investors معمولاً پول خود را در یک کسب و کار نوپا سرمایه گذاری می کنند. Venture capital funds مشارکت های محدودی هستند که دارای صندوق سرمایه گذاری جمع شده برای سرمایه گذاری در تعدادی از شرکت ها هستند.

همچنین ، angel investor groups در مقایسه با venture capital funds ، در مراحل اولیه توسعه در شرکت ها سرمایه گذاری می کنند.

حداقل مبالغ سرمایه گذاری براساس مشاوره با انجمن های صنعت تعیین می شود و نشان دهنده مبالغ سرمایه گذاری معمول در هر صنعت است

اگر می خواهم برای برنامه استارتاپ اقدام کنم ، آیا باید پول خودم را سرمایه گذاری کنم؟

نه ، شما نیازی به سرمایه گذاری پول خود ندارید. حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز، designated Canadian venture capital fund or angel investor group. تأمین می شود.

اگر از بیش از یک سازمان تعیین شده کمک سرمایه گذاری دریافت کنم چه اتفاقی می افتد؟

دریافت پشتیبانی از چندین designated venture capital funds یاangel investor groupsبه عنوان سندیکا شناخته می شود. اگر از پشتیبانی صنفی برخوردار هستید ، تمام سازمانهای سرمایه گذاری که در این سندیکا شرکت دارند باید شناسایی شوند. فقط یک گواهینامه تعهد به صورت الکترونیکی برای اداره مهاجرت ارسال می شود و یک نامه پشتیبانی به شما ارائه می شود.

اگر یک venture capital fund تعیین شده در تجارت شما سرمایه گذاری کند ، حداقل مبلغ کل سرمایه گذاری 200000 دلار است ، حتی اگر یک designated angel group  نیز در تجارت شما سرمایه گذاری کند.

اگر حداقل یک designated angel group اما هیچ designated venture capital fund مشخصی در تجارت شما سرمایه گذاری نکند ، حداقل مبلغ کل سرمایه گذاری 75000 دلار است.

ارزیابی و مشاوره رایگان